Zlatá přilba v Pardubicích [ Plochá dráha ]
Populární plochodrážní motocyklový závod má tradici již od roku 1929, kdy se z iniciativy Františka Hladěny (1903-1942) uskutečnil na travnaté dráze dostihového závodiště. Od 2.ročníku (1930) se koná s mezinárodní účastí, od roku 1964 je pořádán na škvárové dráze plochodrážního stadionu v pardubicích - Svítkově.
KONTAKTNÍ ADRESA:
Zlatá přilba Pardubice
Evžen Erban
tř. 17.listopadu 203
530 21 Pardubice
Česko (CZ)tel: (+420) 466 501 889
(+420) 466 303 628
fax: (+420) 466 512 787
e-mail: amk.zp@wo.cz
Z TISKOVÝCH ZPRÁV A ČLÁNKŮ
- 01.10.2002: FINÁLE PMEZ KLUBŮ
- 01.10.2002: 28. ZLATÁ STUHA JUNIORŮ
- 01.10.2002: 54. FUCHS OIL ZLATÁ PŘILBA MĚSTA PARDUBIC
- 01.10.2002: ČASOVÝ PROGRAM
UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY
- rok 1929 POHL Zdeněk [ Plochá dráha ]
- rok 1930 ŠTRBAN Anton - Jugoslávie [ Plochá dráha ]
- rok 1931 KLEIN Rudi - Německo [ Plochá dráha ]
- rok 1932 MAYER Hans - Rakousko [ Plochá dráha ]
- rok 1933 BUTTLER Hans Walter - Německo [ Plochá dráha ]
- rok 1934 VAN DIJK Gerrit - Holandsko [ Plochá dráha ]
- rok 1935 GUNZENHAUSER Hermann - Německo [ Plochá dráha ]
- rok 1936 GUNZENHAUSER Hermann - Německo [ Plochá dráha ]
- rok 1938 JUHAN Franta [ Plochá dráha ]
- rok 1947 ROSÁK Hugo [ Plochá dráha ]
- rok 1949 DIRTL Fritz - Rakousko [ Plochá dráha ]
- rok 1951 LUCÁK Jan [ Plochá dráha ]
- rok 1961 KLAUDINGER Oldřich [ Plochá dráha ]
- rok 1962 SEIDL Josef - Německo [ Plochá dráha ]
- rok 1963 KASPER Antonín [ Plochá dráha ]
- rok 1964 PLECHANOV Igor - SSSR [ Plochá dráha ]
- rok 1965 ŠAJNUROV Farit [ Plochá dráha ]
- rok 1966 PLECHANOV Igor - SSSR [ Plochá dráha ]
- rok 1967 FUNDIN Ove - Švédsko [ Plochá dráha ]
- rok 1968 ENECRONA Leif - Švédsko [ Plochá dráha ]
- rok 1969 KURILENKO Genadij - SSSR [ Plochá dráha ]
- rok 1970 OLSEN Olle - Dánsko [ Plochá dráha ]
- rok 1971 OLSEN Olle - Dánsko [ Plochá dráha ]
- rok 1972 OLSEN Olle - Dánsko [ Plochá dráha ]
- rok 1973 ŠPINKA Milan [ Plochá dráha ]
- rok 1974 ŠTANCL Jiří [ Plochá dráha ]
- rok 1975 OLSEN Olle - Dánsko [ Plochá dráha ]
- rok 1976 ŠTANCL Jiří [ Plochá dráha ]
- rok 1977 OLSEN Olle - Dánsko [ Plochá dráha ]
- rok 1978 ŠTANCL Jiří [ Plochá dráha ]
- rok 1979 OLSEN Olle - Dánsko [ Plochá dráha ]
- rok 1980 OLSEN Olle - Dánsko [ Plochá dráha ]
- rok 1981 ŠTANCL Jiří [ Plochá dráha ]
- rok 1982 ŠTANCL Jiří [ Plochá dráha ]
- rok 1983 SIGALOS Dennis - USA [ Plochá dráha ]
- rok 1984 DAVIS John - Anglie [ Plochá dráha ]
- rok 1985 GUNDERSEN Erik - Dánsko [ Plochá dráha ]
- rok 1986 GUNDERSEN Erik - Dánsko [ Plochá dráha ]
- rok 1987 NIELSEN Hans - Dánsko [ Plochá dráha ]
- rok 1988 JONSSON Petr - Švédsko [ Plochá dráha ]
- rok 1989 DONCASTER Jeremy - Anglie [ Plochá dráha ]
- rok 1990 DONCASTER Jeremy - Anglie [ Plochá dráha ]
- rok 1991 KASPER Antonín ml. (1963-2006) [ Plochá dráha ]
- rok 1992 RICKARDSSON Tony - Švédsko [ Plochá dráha ]
- rok 1993 RICKARDSSON Tony - Švédsko [ Plochá dráha ]
- rok 1994 WIGG Simon - Anglie [ Plochá dráha ]
- rok 1995 RICKARDSSON Tony - Švédsko [ Plochá dráha ]
- rok 1996 TOPINKA Tomáš [ Plochá dráha ]
- rok 1997 SULLIVAN Ryan - Austrálie [ Plochá dráha ]
- rok 1998 NIELSEN Hans - Dánsko [ Plochá dráha ]
- rok 1999 ADAMS Leigh - Austrálie [ Plochá dráha ]
- rok 2000 ADAMS Leigh - Austrálie [ Plochá dráha ]
- rok 2001 ADAMS Leigh - Austrálie [ Plochá dráha ]
- rok 2002 CRUMP Jason - Austrálie [ Plochá dráha ]
- rok 2003 SULLIVAN Ryan - Austrálie [ Plochá dráha ]
- rok 2004 ADAMS Leigh - Austrálie [ Plochá dráha ]
- rok 2005 Scott Nicholls - Velká Británie [ Plochá dráha ]
- rok 2006 CRUMP Jason - Austrálie [ Plochá dráha ]
- rok 2007 JONSSON Andreas - Švédsko [ Plochá dráha ]
- rok 2008 ANDERSEN Hans N. - Dánsko [ Plochá dráha ]
- rok 2009 HOLTA Rune - Polsko [ Plochá dráha ]
- rok 2010 PEDERSEN Nicki - Dánsko [ Plochá dráha ]
- rok 2011 HOLTA Rune - Polsko [ Plochá dráha ]
- rok 2012 WALASEK Grzegorz - Polsko [ Plochá dráha ]
- rok 2013 WARD Darcy - Austrálie [ Plochá dráha ]
- rok 2014 HOLDER Chris - Austrálie [ Plochá dráha ]
- rok 2015 PAVLIC Jurica - Chorvatsko [ Plochá dráha ]
- rok 2016 SAJFUTDINOV Emil - Rusko [ Plochá dráha ]
- rok 2017 MILÍK Václav [ Plochá dráha ]
- rok 2018 DOYLE Jason - Austrálie [ Plochá dráha ]
- rok 2019 DOYLE Jason - Austrálie [ Plochá dráha ]
- rok 2020 DOYLE Jason - Austrálie [ Plochá dráha ]
- rok 2021 DUDEK Patryk - Polsko [ Plochá dráha ]
- rok 2022 BEWLEY Daniel - Británie [ Plochá dráha ]
- rok 2023 LAHTI Timo - Finsko [ Plochá dráha ]
UMÍSTĚNÍ
- Souřadnice WGS-84: 50.02259254N, 15.719198584E
- Lokalita: Svítkov
- Katastr (místní část): Svítkov
- Území obce: Pardubice
- Správní obvod 2: Pardubice
- Správní obvod 3: Pardubice
- Území NUTS 4: Okres Pardubice
- Území NUTS 3: Pardubický kraj
- Území NUTS 2: Severovýchod
- Turistická oblast: 27 Pardubicko
- Turistický region: Východní Čechy
DALŠÍ INFORMACE: http://www.speedway.cz
Typ záznamu: Plochá dráha
AKTUALIZACE: Šormová Helena (INFOSYSTEM s.r.o.) org. 2, 19.08.2021 v 00:07 hodin