Úspěšná prezentace Krkonoš

Ve dnech 1. - 3. října se v Berlíně konal veletrh "Ski Schnee 99" zaměřený především na nabídku zimních aktivit. Díky iniciativě berlínského zastoupení České centrály cestovního ruchu (dále jen ČCCR - Berlín) a velkorysé nabídce pořadatelů tohoto veletrhu bylo umožněno prezentovat region Krkonoše za velmi výhodných podmínek.
Konkrétně česká část Krkonoš byla zastoupena hned několika subjekty. Infocentrum Michlův Mlýn spolu s Liščí farmou (Vrchlabí) se prezentovaly ve stánku ČCCR, pod hlavičkou "Špindlerův Mlýn" potom agentura HotelGroup a Ski areál Špindlerův Mlýn, a. s., hotel Horní Pramen nabídl návštěvníkům samostatný státek.

Platnost obrázku vypršela.

Nabídka výstavní plochy zdarma (cca 20 m2) byla využita k prezentaci Krkonoš jako celku (pod názvem Krkonoše - Riesenbebirge), a to na základě spolupráce následujících středisek: Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Rokytnice nad Jizerou, Harrachov, Benecko, Vrchlabí, Jilemnice, Jablonec nad Jizerou, Žacléř, Horní Maršov, Janské Lázně, Paseky nad Jizerou. Osobně byli návštěvníkům k dispozici zástupci informačních středisek Špindlerův Mlýn, Benecko a Rokytnice nad Jizerou.
Na základě velmi dobré spolupráce infocenter a městských úřadů se podařilo připravit zajímavý stánek, který byl kladně hodnocen nejen návštěvníky, ale i Českou centrálou cestovního ruchu - Berlín. Cituji z dopisu Jitky Zikmundové (ČCC Berlín) adresovaného O. Černému (ředitel T. I. C. Špindlerův Mlýn(: "Expozice, kterou jste připravil vy a Váš tým společně s ostatními informačními centry Krkonoš patřila v rámci účasti České republiky k nejlepším a nejhezčím, Váš stánek důstojně prezentoval naše nádherné Krkonoše. Děkuji Vám také za ochotu a zájem poskytnout našemu zastoupení informační materiál, který zasíláme jak cestovním kancelářím, tak jednotlivcům a zájem o Krkonoše a hlavně Špindlerův Mlýn je obrovský... Těší mě, že máme díky Vašemu informačnímu centru ve Špindlerově Mlýně spolehlivé partnery..."

Renta Blahová

TIC Špindlerův Mlýn