19.květen v Brně - ve znamení folkloru

Centrum Brna bylo v sobotu 19. května 2007 plné lidí. V tento den zde probíhalo hned několik významných akcí.
Tak například:
- Už od rána v centru města probíhala akce "POZOR DĚTI!". Akci pořádala Jihomoravská rada dětí a mládeže a za dětské folklorní soubory se jí zúčastnil soubor MÁJÍČEK. V programu vystoupily děti z nejmladší skupiny souboru (od 4 do 7 let) a vítězka soutěže Černovický zpěváček 2007 (ve Velkých Losinách se umístila v první desítce) Jana SCHEJBALOVÁ, Mladá cimbálová muzika souboru MÁJEK a pořad uzavřely 2. a 3. skupina souboru MÁJÍČEK (8 - 15 let).

- V Brně - Líšni probíhala celý den Národopisná slavnost Františka Svobody , na které se podílely soubory; LÍŠŇÁČEK, MARJÁNEK (Mariánské Lázně), STARÁ LÍŠEŇ, VYSOČAN z Hlinska a LÍŠŇÁCI

- V odpoledních hodinách od 15,00 mohli diváci navštívit v divadle Bolka Polívky společný koncert souborů BRNĚNSKÝ VALÁŠEK a MALÁ OSTRAVICA z Frýdku Místku pod názvem Po jaru léto..., tento koncert byl večer v 19,00 hod reprízován.

- V 16,00 a 19,30 hod. v Divadle Radost probíhal společný koncert souborů POĽANA a ŠARVANCI, který nesl název PODRUHÉ V RADOSTI.

- Po celé odpoledne zajišťoval soubor PÚČIK program na Velvyslanectví Slovenské republiky.

- Večer a noc se v Brně, a nejen zde, nesl ve znamení Muzejní noci. V rámci této akce se presentovaly soubory JÁNOŠÍČEK na nádvoří Národního památkového ústavu, SLOVÁCKÝ KRÚŽEK v prostorách nádvoří Etnografického ústavu MZM, HUDECKÁ MUZIKA PETRA MIČKY z Velké nad Veličkou v kapli Etnogarfického ústavu MZM a odzemkáři souboru JAVORNÍK předváděli své umění v prostorách Moravské galerie. Ten kdo dal přednost návštěvě technického muzea mohl shlédnout a poslouchat kapelu BRNĚNŠTÍ GAJDOŠI.
Jak je vidět folklorní soubory jsou v Brně nedílnou součástí jeho kulturního dění.
Sdružení přátel folkloru v Brně jim ze jejich přístup touto cestou děkuje.
Drobotina Májíčku
Nejmenší děti ze souboru Májíček na akci POZOR DĚTI !!!
Polana v Radosti
Z vystoupení souboru Poľana v brněnském divadle Radost