Desátý ročník festivalu Tradice

Festival dětských folklorních souborů se již po desáté vrací do Východních Čech ve dnech 2.11. - 6.11.2008.
Podzimní nevlídné dny projasní energie a dětské úsměvy jubilejního ročníku dětského festivalu.
Pardubice
Děti z východočeských souborů Kuřátka, Radost, Holoubek, Perníček a Jitřenka budou se svými kamarády z Francie, Slovenska, Polska, Chorvatska, Německa a Běloruska po celý týden putovat po městech Pardubického kraje. V úterý 4.11.2008 představí lidové umění pozvaných národů slavnostním galaprogramem v Chrudimi v divadle K.Pippicha a ve středu 5.11.2008 v KD Hronovická v Pardubicích. Další programy budou určeny divákům převážně v dopoledních časech v Přelouči, Svitavách, Sezemicích, Ústí nad Orlicí, Pardubicích, Dolní Čermné a Heřmanově Městci.
Dětský mezinárodní folklorní festival Tradice Evropy
Již podesáté společně naplníme sály divadel a kulturních zařízení a připravíme program především pro diváky školního věku. Účelem však není předvádění mistrovských tanečních čísel, záměr je velmi prostý: jednoduše a přirozeně přivést naše děti k lidovým tradicím a k pochopení souvislostí v životě našich předků.
Záštitu nad celou akcí převzal hejtman Pardubického kraje Ivo Toman. Podpořil tak akci, která nese účastníkům poznání historických kořenů nejen našich, ale i jiných národů Evropy.
O úspěšnosti celého projektu mohou hovořit především děti a učitelé v okresních městech Pardubického kraje. Každoročně shlédne koncerty na 2000 dětí. Díky takovému úspěchu se festival může již řadu let plným právem pyšnit svým názvem.

Vážení diváci, příznivci dětského folkloru, přijměte pozvání na festival TRADICE 2008.

Mgr. Radka Ehrenbergerová, ředitelka festivalu
radka3@post.cz