Vyzkoušejte si staré řemeslo

Hledáte originální výlet pro děti i pro dospělé za hranice všedních dnů? Můžete navštívit KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU® pod hradem Kunětická hora u Pardubic ve státní svátek svatého Václava 28. září 2021. Program začne každou celou mezi 10. a 16. hodinou, doporučujeme udělat si rezervaci vstupního víza.
Komunitní zážitkový program (divadelní happening) a pokojné shromáždění občanů podle zákona č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím, s podtitulem "Jako do jiné země za hranice všedních dnů!" na motivy známých pohádek, literárních děl a filmů, přičemž bývají parodovány i státní byrokratické procedury, otevírá „železná opona“ s pohádkovou Celnicí na hranicích Království perníku®. Pokud ještě nejste "domorodcem" s Cestovním pasem Království perníku, zakoupením anonymního vstupního víza pro "cizince" získáte právo aktivně se zúčastnit klubového zážitkového programu v roli, kterou si vyberete a na kterou jako bonus dostanete přiměřené rekvizity Divadla Království perníku (DKP). Úřední řečí v Království perníku® je perníkovština, která se od současné spisovné češtiny odlišuje onikáním.
Zatímco některé aktivity jsou určeny všem účastníkům zážitkového programu, pouze cizinci a domorodci v rolích Jeníčka nebo Mařenky mohou navštívit paní Ježibabu v Perníkové chaloupce, která předvádí, jak se perníky pekly tradičním způsobem od středověku do 19. století, a u které si mohou vyprosit speciální perníček s přidanou hodnotou medových zážitků.
Království perníku 2009 - Svatováclavská tlačenice perníku
Tlačenice perníku
Při Svatováclavské tlačenici perníku si také každý bude moci staré řemeslo vyzkoušet: vytlačit, vykrojit a upéci staročeský perníček - třeba právě ten s motivem českého krále.
Přijďte a vyzkoušejte si anonymní členství v ochotnickém divadelním spolku, těšíme se na vás za každého počasí. Program Tlačenice perníku může být venku i uvnitř budovy Perníkové chaloupky.

(šm)